A Tinder-csaló valamilyen formában mindenkit megbotránkoztat. Ami viszont számomra a legmegdöbbentőbb volt, hogy nagyon sokan a filmben szereplő lányokat teszik felelőssé, és őket hibáztatják azért, ami velük történt.
"A csajok aranyásók és vágytak a luxuséletre" vagy "Meg is érdemli az, aki a Tinderen keres párt" "Amelyik nő pénzt ad egy férfinak, az megérdemli, hogy átverjék" , "Átvert pár aranyásót? Forditva gondolom nem érdekes, hiszen már természetes hogy a nők lehúzzák a férfiakat" - ilyen és ehhez hasonló hozzászólások érkeztek. Úgy látszik, hogy a kedves kommentelők közül valószínűleg senki sem került még olyan helyzetbe, amikor egy olyan férfival találta magát szembe, aki még a csillagokat is lehazudta neki az égről. Vagy szokás szerint csipetnyi empátia sem szorult az emberekbe, akik látatlanul is nagyon jók az ítélkezésben.
A film csak részleteket mutat be a valódi történésekből, de egyikünk sem volt ott, és nem tudhatjuk, hogy a lányok valójában mennyire kötődtek a csalóhoz érzelmileg. Adott egy férfi, aki - ha pont azt mondja egy nőnek, amit hallani akar -, akkor a nő nagyon könnyen csapdába eshet. Ezt szimatolta ki Simon is, és aljas módon kihasználta a lányok szeretet iránti sóvárgását. A tenyerén hordozta őket, és most eltekintve a luxustól, - amit ugye ezek az átvert nők finanszíroztak -, egy nőnek fontos, hogy figyelmesek legyenek vele, hogy lessék minden kívánságát, törődjenek vele, gondoskodjanak róla. Ezt a látszatot pont addig tudta fenntartani a Tinder-csaló is, amíg a lányok elkezdtek érzelmeket táplálni iránta. Ezt követően pedig már nem volt túl nehéz dolga.
Simon annyira jól játszotta a szerepét, hogy a lányok fejében meg sem fordult, hogy mindez egy szépen felépített hazugság és az sem, hogy az élete egy olyan lufi, amin ha rés keletkezik, akkor egyszerűen szétpukkan, ahogy azt a film végén is láthattuk.
De miért az áldozatot hibáztatjuk azért, ami történt?
Kívánom, hogy senki se kerüljön olyan helyzetbe, mint a lányok, amikor a rózsaszín köd egyszerűen nem engedi láttatni a valóságot. De úgy néz ki, hogy az emberek többsége mindig józanul hoz döntéseket, mindenki tökéletes társat választ magának, és még soha senki nem döntött érzelmi alapon. Könnyebb mások élete felett pálcát törni, jól belerúgni, a frusztrációnkat rajta levezetni: márpedig, ha ilyen ostoba volt, megérdemli, hogy egész élete végéig törlessze azt a francos hitelt. "Végtére is, legalább nemcsak én adósodom el. Vagy nemcsak engem vertek át a férfiak", mert ugye örök bölcsesség, de igaz, hogy mindig mindenki magából indul ki. A saját frusztrációját vezeti le azáltal, hogy ezt kiírja magából.
Úgy érzem, hogy a nők gúny tárgyává váltak, mivel voltak olyanok is, akik konkrétan leírták, hogy ők szívesen felvennék a kapcsolatot ezzel a férfival, hogy ugyan árulja már el, mégis hogy lehet "pénzt kizsarolni a megélhetésszerűen behálózott facér lányoktól". Hova tart a világunk, ha valakiben ilyesmi egyáltalán gondolati szinten felmerül és még le is írja azt? Hát idáig süllyedt a világ?
Nyitókép: Netflix
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.