Nyáron gyakran előfordulhat, hogy az ember lánya összeszed különféle kisebb-nagyobb fertőzéseket a strandon vagy egy fesztiválon, ami aztán kellemetlen szagokkal - és egyéb tünetekkel - jár. Aki erre hajlamos, annak jobb távol maradni a medence vizétől, de legalábbis előrelátó óvintézkedéseket tenni. Most lehet, hogy paranoiásnak fogok tűnni, de ha már voltál igazán felfázva, netán összeszedtél valamit egy nyilvános wc-n, akkor érteni fogod, miért írom le mindezt.
8 óvintézkedés az illatos, egészséges punci jegyében!
Ne csak pisilés után, hanem pisilés előtt is. Gondold végig: megfogod a koszos kezeddel a wc-papírt, aztán azt használod... Mi kerülhetett rá? Ugye, hogy ugye? Persze kézmosás után - a wc-be menetelkor - már ne fogd meg a kilincset, használd a könyököd, vagy fogd meg papírzsebkendővel!
Korunk egyik legjobb találmánya a pisitölcsér. Nemcsak a vízparton jön jól, hanem bármilyen nyilvános mosdóban - ahonnan a legtöbb bacit összeszeded. Ha még nem ismernéd: ez, ahogy a nevében is áll, egy tölcsér, minek segítségével állva tudsz pisilni, pont mint a fiúk.
Ha nincs lehetőséged kezet mosni, akkor jól jön, ha van nálad egy kis flakon fertőtlenítő. Nekem alapfelszerelés a táskámban - a pisitölcsér mellett. Egy toi-toi-ban, vagy az erdőben nem nagyon tudsz kezet mosni, ezért ilyenkor jó, ha van mihez nyúlni.
Ha például egy nyilvános wc-ben nem zárt a wc-papír tartály, akkor minden egyes lehúzáskor ráfröccsenhetnek a szétterülő baktériumok a wc-papírra (is). Lehetsz bármilyen elővigyázatos, ha ilyen papírt használsz, szinte garantált a fertőzés.
Gyermekkorodban anyukád mindig lecserélte a vizes bugyidat, mikor kijöttél a vízből, nem? Tartsd meg ezt a jó szokást, és ne pácold a legkényesebb testrészed egy nedves bikiniben! Vigyél magaddal több bugyit vagy egy lenge szoknyát a strandra, ami alá nem is muszáj alsóneműt húznod. És egyébként is, nyáron (otthon) egész nyugodtan mellőzd ezt a ruhadarabot, mindenki értékelni fogja a döntésed - te is, a párod is és a puncid is meghálálja.
Van, aki erre a módszerre esküszik... De én ezt a technikát inkább hanyagolnám. Az ötlet lényege az lenne, hogy a joghurtban/kefirben található jótékony (tejsav) baktériumflóra a tamponnal kombinálva megakadályozza az alattomos bacik hüvelybéli megtapadását. De például egy strandon a tampon megszívja magát vízzel, utána pedig egy zárt helyen tölt csomó időt.
Elméletben tehát minden fürdőzés után irány a mosdó, tampon ki, következő fürdés előtt újra mosdó, tampon be? Számomra mondjuk rejtély, hogy közben hol tartod a joghurtot... Ám ha a tamponos ki-be módszer mégis szimpatikus, akkor léteznek erre a célra készült probiotikus tamponok és krémek, amik jóval praktikusabbak.
Azt mindenki tudja, hogy menstruáció alatt mindenki fogékonyabb a fertőzésekre. Ha mégis egybeesik a thaiföldi nyaralásoddal, akkor a legpraktikusabb eszköz az intimkehely. Légy körültekintő, hogy milyet választasz, nagyon sok silány minőségű kínai kehely kering a neten. Csak óvatosan!
Személy szerint én annak vagyok a híve, hogy strandolás után rögtön megmosakszom jó alaposan, és megelőzésképp tejsavas kúpot használok. Ez segít helyrebillenteni a hüvely flóráját.
Ha mindent betartasz, remélhetőleg illatos marad a vaginád, és felhőtlen lesz a nyarad :)
Jó fagyizást mindenkinek! ;)
Nyitókép: Shutterstock
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.