Megmagyarázhatatlan öröm ömlött végig bennem, és a családomra gondoltam. Aztán arra, hogy mennyire hálás vagyok a sorsnak azért, hogy ők vannak nekem. Hálás vagyok, hogy az a srác lett a férjem, aki képes volt lélekben ugyanaz maradni, mint egykor - habár azóta eltelt több, mint húsz év.
Hálás vagyok, hogy megszülethetett az a három nagyszerű emberpalánta, akiket a gyerekeimnek nevezhetek. Nekik persze különösen hálás vagyok, hiszen színessé teszik és értelemmel töltik meg az életemet, és szerethetem őket...
Amíg mindez végigfutott az agyamban, be is értem a munkahelyemre. A szokott rutin szerint bekapcsoltam a számítógépet, és láttam: egy kedves amerikai rokonom éppen néhány perce kívánt minden ismerősének boldog hálaadást. Hát ezt jelezte a hetedik érzékem!
Mi itt, Magyarországon ugyan nem ünnepeljük ezt napot, hiszen a Thanksgiving Day tényleg elég szorosan az amerikai történelemmel köthető össze, én magamban mégis megtettem - teljesen véletlenül. Ettől pedig komolyan feldobódtam. Hiszen miért is ne lehetnék éppen ma (is) hálás?
Valójában mindenkinek lehetne alkalma arra, hogy hálaadást tartson - akár minden egyes nap. Nem is kéne pulykával ünnepelni. Hiszen annyi mindennek örülhetünk, annyi mindent köszönhetünk a sorsnak!
Mégis többnyire hajlamosak vagyunk elfelejteni ezt. Valamiért csak a negatívumokra koncentrálunk - bús melankóliával vagy nyers dühvel -, csak a rosszat vesszük észre. Hagyjuk, hogy eluralkodjon rajtunk a sanyarú sorsunkon való kesergés - még akkor is, ha valójában nem is élünk rosszul.
Bosszankodunk, hogy elkésünk a munkából, idegbetegek vagyunk, mert nagy a sor az üzletben. Kis túlzással pedig kést vágnánk a szomszédba, mert neki nagyobb a háza, szebb a kertje, jobb a munkahelye, és többet keres - vagy, mert zöldebb a füve... Utáljuk az életet, mert korán kell kelni (mondjuk, ez tényleg alapos indok).
Utáljuk, ha esik az eső ("Megint kifordította az ernyőt ez a rohadt szél!"), ha süt a nap ("Fú, lerohad a gatyám!"). Télen várjuk a nyarat, nyáron a telet. Esőben a napsütést, napsütésben az esőt. Ha pedig megkérdezik, hogy vagyunk, minden rosszat rázúdítunk a beszélgető partnerünkre.
Soha semmi sem jó nekünk, ezért aztán keserűek és undokok vagyunk. Ahelyett, hogy megpróbálnánk a helyükön kezelni a pocsék dolgokat, és úgy tekinteni rájuk, ahogy ez az idézet is mondja: "Amin nem tudsz változtatni, azt viseld el, amit nem tudsz elviselni, azon változtass!" A hideg nem tart örökké, ahogy a meleg sem. A szomszéd füve pedig ugyanúgy kiszárad a kánikulában, mint a miénk - ráadásul lehet, hogy utálja a munkáját.
Meg kellene tanulnunk észrevenni a jó dolgokat. A szépséget. Az értéket. Meg kellene próbálnunk az őszi esőben a friss föld illatára gondolni. A téli hidegben felidézni a gyerekkori szánkózások, hócsaták hangulatát. A karácsonyi fényfüzér láttán nem arra gondolni, hogy "má' megin' hallgathatom a hülye karácsonyi dalokat" vagy mantrázni magunkban az "assetudomkinekmitvegyek" jól ismert strófáját.
Ehelyett örülni kéne, hogy van családunk, akikre szeretettel gondolhatunk, és akiket karácsonykor - vagy bármikor - megajándékozhatunk valami apró kedvességgel. Akikhez minden nap hazatérhetünk. Vegyük már észre: már az is nagy ajándék, hogy élünk!
Nyitókép: Shutterstock
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.