Meg kell tanulnod, hogy milyen ügyet melyik hivatalban lehet elintézni. Munkakeresés, lakásbérlés, lakcímbejelentés, egészségbiztosítás, orvosválasztás és még sorolhatnám... Ha beszéled a nyelvet, akkor csak tanácsokra van szükséged, hogy melyik problémával hova menj. Ám nyelvtudás hiányában több segítségre szorulsz. Ha szerencsés vagy, találsz egy jólelkű honfitársat, aki szívesen segít, egy "köszönömért" cserébe.
Németországban élő magyarokat kérdeztem arról, milyen tapasztalataik vannak segítőként és segítettként.
Nagy hálával gondolok azokra, akik segítettek nekem az elején. Nem lettünk barátok, mint ahogy azokkal sem, akiknek később én segítettem. Összesodor bennünket a szél innen-onnan, ilyen-olyan személyiséggel. Nem mindig passzolunk egymáshoz. Gyakran csalódás a vége. De a segítségnyújtás nem csak annak a félnek hasznos, akinek segítenek.
Az is jól jár, aki segít.
Én rengeteg önbizalmat nyertem az itteni élethez ezáltal. Megváltozott az önértékelésem, magabiztosabb lettem. De! Egy idő után felteszi az ember magának a kérdést: megéri a szabadidőm terhére mások problémáival foglalkozni? És bár a személyiséged nem vetheted le, mint egy megunt ruhát - ha segítőkész vagy, az is maradsz-, de pillanatnyilag úgy érzem: csak végszükség esetén megyek bele megint ilyen helyzetbe.
Nyitókép: iStockphoto
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.