magazin kibeszélő imposztor-szindróma elégedetlen
Örök elégedetlen vagy? Van egy jó hírem: nem vagy ezzel egyedül. Még a nagyon sikeres embereknek is vannak kétségeik a képességeiket illetően és nem biztos, hogy meg tudják élni a sikereiket.

Ezek az emberek sose elégedettek a saját teljesítményükkel, egy-egy fellépés előtt álmatlanul forgolódnak az ágyban és amiatt tépelődnek, mikor leplezik le őket, és mikor derül fény az alkalmatlanságukra. Mert ugye a siker teljesen "véletlenül következik be" anélkül, hogy munkát és erőfeszítést tennénk bele.

Emlékszem az egyik karácsonyra, még a kilencvenes években volt, amikor a szüleimtől kaptam egy mini szintetizátort. Ez volt az első találkozásom a zenével, mikor először lejátszhattam azokat a dalokat, amiket szerettem. Fogalmam sem volt arról, hogy van tehetségem a zenéhez, a zongorajátékhoz, de most már tudom, hogy abszolút hallásom van, és a füleimnek, a jó hallásomnak köszönhetem, hogy bármilyen segítség nélkül le tudom játszani azokat a dalokat, amik megtetszenek, és el tudom őket énekelni, tisztán, mindenféle hamis hang nélkül. Ez az én tehetségem, vagy volt, már magam sem tudom.

Kislányként sokszor elképzeltem magam, ahogy a színpadon énekelek, és a közönség nekem tapsol, el is indultam ezen az úton, mert hosszú évekig zongoráztam, fellépésekre jártam, később énekeltem, és énekesként is színpadra álltam. De. Nem éreztem jól magam a színpadon, nem szeretem, ha néznek, és szembesülök a tekintetekkel, mert úgy érzem, elterelik a figyelmemet, nem tudok önmagam lenni, az izgulásról nem is beszélve.

Forrás: Shutterstock

Az énektanáraim mindig bíztattak, én sokszor mégsem hittem el nekik, hogy jó vagyok és jól énekelek. Mindig kétségeim voltak a képességeimet illetően, egyszerűen nem hittem el, hogy van érzékem hozzá és tehetséges vagyok. Így utólag, amikor visszahallgatom a dalaimat, értetlenül állok a döntésem előtt, ugyanis évekkel ezelőtt végleg abbahagytam az éneklést, és már csak otthon a négy fal között hallatom a hangomat, a szomszédok legnagyobb örömére.

Saját magam ellenségévé váltam, hiszen hagytam, hogy olyan gondolatok kússzanak be a fejembe, amik miatt nem éreztem magam jól a színpadon. Bénítóan hatottak rám, így nem tudtam magamból kiadni az érzéseket, nem tudtam a színpadra vinni a bennem dúló érzelmek viharát, ami nélkül ez az egész mit sem ér. Egyedül a stúdióban éreztem magam otthon, amikor egyedül voltam és teljesen átszellemülhettem, átadhattam magam a dalnak, és az érzéseim egy másik dimenzióba repítettek. Miközben énekeltem, szárnyaltam is egyben, a dallal együtt a magasba emelkedhettem.

A zene által egy másfajta világ is kitárta előttem a kapuit, egy általam jobban szeretett világ, melyben a zene gyógyír a lelkemre, ahol önmagam lehetek, nem kell álarcot emelnem magam elé, és nincs bennem egy csepp kétség sem.

A fülemben duruzsoló hangot azonban nehéz elkergetnem vagy legalábbis figyelmen kívül hagynom, de talán a titok az évek múlásában van, és abban, hogy tudom, különleges ajándékot kaptam odafentről, mely nem mindenkit illet meg, és talán ez a fonal az, amibe a jövőben belekapaszkodhatok.

Nyitókép: Shutterstock

Mondd el Te mit gondolsz!

Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.