követelés elégedetlenség követelőző elégedetlen Berill Shero generáció
Azonnaliság. Korunk egyik átka, amit részben a túltolt internetes világnak köszönhetünk. Nemcsak te és én, hanem a gyerekeink is. Pedig ez hosszú távon piszokul káros.

Mert egyrészt azt tanítja, hogy mindent megkaphatsz rögtön. Az új tévét, a legújabb ruhát, a legnagyobb autót. Pénz se kell hozzá, vágyakozni se kell rá igazán, pár kattintással, némi hitellel akkor is a tiéd lehet, ha egyébként sosem engedhetnéd meg magadnak. Naponta százszámra bombáznak a mindenféle hirdetésekkel a közösségi profiljaidon személyre szabottan. És képes vagy addig nézegetni a reklámokat, míg elhiszed, hogy ez mind a tiéd lehet. Hogy alig kell hozzá valami.

Egészen korán megmutatkozik az "azonnal akarom". A játszótéren a kislány alig akarja visszaadni a barátnője babáját. Csak azzal sikerül kiimádkozni a kezéből, ha megígérik neki, hogy a hétvégén ő is kap egy ugyanolyat. Vagy még szebbet. Az általános iskolás részéről érvként hangzik el, hogy az osztályban Pistikének is van már ilyen kütyüje, egyedül neki nincs, pedig köztudomású, hogy Pistiék csóróbbak...

Sokan pedig engednek a gyereknek, oda sem figyelve rá, hogy hosszú távon ez mit vált ki belőle. Megengedik, hogy tíz évesen legyen Facebook-profilja, tizenöt-tizenhat évesen már napokat együtt töltsön a szerelmével, esetleg fesztiválról fesztiválra járjon egész nyáron.

A szülők a sok ingertől estére elfáradnak, ezért hamarabb bólintanak rá a gyereknek valami nélkülözhető vacakra, csak hogy abbahagyja a nyaggatást. De nincs vége. Mert ha megkapta az áhított tárgyat/eseményt, két hét múlva el is felejti, és újabbakat kér.

Forrás: Shutterstock

A kapcsolatok is lecserélhetőnek tűnnek, semmiért nem kell megdolgozni, minden elérhető. Az online ismerkedésnek is pont ez a buktatója. A felületes beszélgetéseket követi egy gyors találkozó, az első pár percben eldöntik, hogy lesz-e folytatás, és ha nem, már lépnek is tovább. Ha tetszik a másik fél, akkor pedig akár az első randin ágyba bújnak.

Kimarad a kapcsolat egyik fontos szakasza, a vágyakozás. A többség azt hiszi, hogy így mindent az ellenőrzése alatt tart, holott ez illúzió. Az adott tárgyat/személyt megismerni és megszeretni sincs idő, hamar unalmas, idejétmúlt lesz.

Elfelejtjük elmondani a gyerekeinknek, hogy nem kell rögtön másik, ha a régi elromlik, és a kapcsolatokat sem cserélgetjük néhány rossz szokás vagy pillanat miatt. Elfelejtjük tudatosítani, hogy vannak az életben olyan dolgok, amikért igenis meg kell küzdeni. Nem hullik az ölünkbe, és nincs rá garancia, hogy örökké a miénk lesz. Ahogy arra se, hogy később sokkal jobbra tudjuk cserélni. Hogy mennyire fontos dolog vágyni valamire és tenni érte.

Magunkkal kellene kezdeni az önvizsgálatot és meghúzni a határokat, mindenben. Ezzel mutathatnánk példát a környezetünknek és az utánunk jövő generációknak. Hiszen a mi felelősségünk, hogy milyenné formáljuk a gyerekeinket!

SHE.HU Kibeszélő!
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Katt IDE, és mondd el nekünk!Forrás: Mudra László

Nyitókép: Shutterstock

Mondd el Te mit gondolsz!

Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.