Vergődés, fetrengés, forgolódás hajnalban az ágyban, amire visszaaludnék, jelez a telefon, 6 óra, a szundiról rég leszoktam, kimászok: kávé, munka, előbb itthon, később folyt. köv. a szerkesztőségben. Az írás még csak rendben lenne - gondolom - de megint a szokásos beszélgetéshegyek, nem tudok figyelni, bedugom a fülem, akkor meg az idegesít, ami szól, mint ha az agyamba mászna valaki. Kiveszem a fülhallgatót, körbenézek, érdekes, rajtam kívül mindenki más képes elmélyülten dolgozni. Izgek-mozgok, ficergek... kényelmetlen a szék, fáj a hátam, unatkozom, már hajnalban megírtam otthon a cikkeimet, mit keresek itt... Haza akarok menni, ott se lenne jó, itt legalább emberek között vagyok - magyarázom magamnak. Meggyőző, mondhatom.
Lassan átlendülök a holtponton, amíg reggel még megszólalni se volt kedvem, bezzeg most, amikor más a munkájára figyelne, rámtör a társasági élet iránti vágy: nem világmegváltó beszélgetésekre gondolok, egy kis small talk, valami, bármi, csak ne kelljen csendben ülni kettőig, háromig, négyig, semeddig.
Se a csend, se az ülés nem tetszik, a pofámba süt a nap (kint, a hegyen jó lenne, persze), hogy lehet ilyen hülye helyre tenni az asztalt, az árnyékoló működését évek után se értem, kiröhögnek, könnyezik a szemem, elmosódnak a betűk: pisilni kell - mondom...
Upsz, ezt nem hangosan akartam, de már mindegy, gondolom, remélve, hogy a többi, ami eszembe jut, bennem is marad. Nem fontos és senki se kiváncsi rá, és ez csak a jobb eset. Rosszabb napjaimon kifejezetten hülyeségeket beszélek, persze, ezeken lehet röhögni, meg lehet kapcsolódni egymáshoz, ugyanaz a baja mindenkinek kábé, de akkor meg végképp minek beszélünk, ott vagyunk egymás fejében úgyis egy kicsit.
Realizálom a dumálás feleslegességét, de már a huszadik érdektelen sztorit (pontosítsunk: sztoritöredéket) mesélem (szigorúan a bejelentett pisilés után), amikor megszólal a vészharang: ideje csendben maradni, dolgozni kellene, de nem megy, szűrő nélkül hagyják el a szavak a számat.
Ez is kicsúszik, ezen is röhögünk, a pszichológusok álma vagyok, belőlem aztán nem kell előbányászni a szavakat #hálistenneksajnos, gondolkodás nélkül mondom, ami eszembe jut, öt perc alatt pipálják ki fejben a DSM kórképeinek a felét.
Biztos ez a dumálás is egy mentális nyavalya, nem kötötték az orromra, diagnosztizálom magamat, szerintem a felnőttkori ADHD lehet, a viselkedéses fajta... ez úgyis divatos most, jó lesz.
Nekem aztán senki se hiszi el, hogy pont én vagyok az, aki imádta a koronavírus alatti lezárásokat, a home office-t, hogy nem kell szólni senkihez, meg a távolságtartást is bírtam, az én személyes terembe aztán ne jöjjön senki. Azt hiszik, kamuzok, hiszen én vagyok az, aki mindig szól a másikhoz, aki miatt leveszik a fülhallgatót (már megint mit akar), akinek már - látom rajtuk - mondanák, hogy csak tíz percig maradj csendben, lécci, és megfogadom, hogy így lesz, de elfelejtem.
Ha nem is miattam, mások miatt, biztos vagyok benne, én vagyok az, aki miatt a home office megszületett, én magam vagyok a zaj, a szúnyog éjszaka a szobában: figyelmen kívül kellene hagyni, de erőszakos, zümmög, zúg, odacsapsz neki, de visszajön, folytatja, le kéne már csapni - mondatja velem a depresszióra hajlamos felem. De nem csak így van ez...
Mert azért jó az, hogy az irodában is megoszthatod a paráidat, a hétvégédet, az örömeidet, az egészségi és kapcsolati problémáidat, hogy lehet, és mindig van is, min együtt nevetni, ha máson nem: egymáson. Vagy magunkon.
Nyitókép: Shutterstock
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.