Rebeka sosem akart szerető lenni, de persze ki tervezi ezt? Senki nem kívánkozik a második helyre. Ez csak úgy megtörténik. Egy pillantás, egy mosoly, egy kávé. Végre ott a szikra, a vonzalom, amelyet olyan ritkán érez az ember lánya. Pedig keresi mindenütt, mégis annyira kevés az a férfi, akiben valóban ott az a plusz, amely vonzóvá teszi. Na igen, a vonzó is mindenkinek mást jelent. Valaki a pénzre bukik, más a hatalmas bicepszekre, megint más az intellektusra.
Rebeka nem tudta pontosan mi fogta meg Bencében, de amint megpillantotta, érezte a szikrát. Még ma is megborzong, ahogyan visszaemlékszik az első összenézésükre. Ennyi kellett. Ő a barátnőjével ült egy kávézó teraszán, amely mellett egy jóképű férfi sétált el a barátjával. Összemosolyogtak... Pár perc múlva újra megjelent a két férfi és helyet foglaltak a szomszédos asztalnál.
Így kezdődött. A többi meg már jött magától. A kávé, a randi, az első csók és a döbbenetes vallomás, hogy Bence bizony nős.
Rebeka azt hitte, hogy megnyílik alatta a föld. Évek óta egyedül volt, évek óta sóvárgott a szerelem után, évek óta egyik randiról a másikra járt, de senkinél nem érezte azt, amit Bencénél. Olyan kapcsolatba pedig nem akart belemenni, amely csak úgy van... mint a langyos pocsolya. Hát a Bencével való kapcsolata nem volt langyos pocsolya, az biztos, ám az önfeledt boldogság gyorsan elillant. A helyét felváltotta a vívódás: elmélyítse-e az induló kapcsolatát egy nős férfivel? A szerelem azonban nagyobb úr volt, mint az ész, így jöttek a lopott pillanatok, a lopott csókok és a lopott éjszakák. És Rebeka valóban úgy is érezte magát, mint egy tolvaj, mert elvette egy másik nő férjét, aki az idejét és a szeretetét neki adta, a neje helyett. Ugyanakkor meglopottnak is érezte magát, hiszen, ha Bence nem vele volt, akkor a feleségével. Sokszor elképzelte, vajon mit csinál Bence, amikor éppen nincs vele? Reggel vajon együtt isszák a sűrű, fekete presszót, amit Bence üresen szeret? És este, ha épp nem nála tölti az időt, vajon a feleségével vacsorázik?
És éjjel? Ha a neje hozzábújik, Bence vajon visszautasítja-e a közeledését?
Sosem merte ezeket megkérdezni. Nem akarta tudni... Maradt a kegyetlen fantáziája.
Aztán másfél év múlva, egy magányos szentestén úgy érezte, nem bírja tovább. Amikor legközelebb beállított hozzá Bence a szokásos keddi estén, közölte, hogy szakít vele. Nem akart többé harmadik lenni. Nem akart többé keddi és csütörtöki, esetleg hétvégi barátnő lenni. Nem akart úgy moziba menni, hogy csak bent a sötétben foghatták meg egymás kezét, de ott, ahol mindenki látta őket, úgy kellett tenniük, mint az idegeneknek. Nem akart lopott csókokat a szórakozóhelyek mosdójában és több képet a fejében, hogy Bence talán ugyanúgy öleli otthon a feleségét, ahogyan őt is öleli a közös éjszakáikon. S bár a szeretők sorsa általában nem ez szokott lenni, Bence elhagyta a feleségét érte és beadta a válókeresetet.
Azóta eltelt egy év. Rebeka és Bence összeköltözött, a lány azonban képtelen volt elfelejteni a múltat. Nézte az ujján az eljegyzési gyűrűt, s könnybe lábadt a szeme, ám nem a boldogságtól, hanem a félelemtől. Ennek a gyűrűnek jelentéssel kéne bírnia. Azt kéne üzennie, hogy két ember egy életre szóló szövetséget köt, hogy jóban-rosszban egymás mellett állnak, bíznak a másikban és a közös jövőjükben. Rebeka azonban csak kételyt érzett, ha a gyűrűre pillantott. Hiszen ilyen gyűrűt adott már Bence másnak is... a volt feleségének. Sőt, az összetartozásukat házassággal is megpecsételték. Mégsem tartott örökké. Közbeszólt ő.
Rebeka ismét az órára pillant: fél tíz múlt.
Bence mostanában sokat dolgozik, sokkal többet, mint eddig – gondolja. - Persze, hiszen kell a pénz az esküvőre, ezért túlórázik – nyugtatja magát, mégsem csökken a belső feszültsége, hiszen jól tudja, hogy a volt feleségének is túlórára, éjszakákba torkolló céges megbeszélésekre hivatkozott, amikor hozzá járt. – Elég! – próbálja leállítani a gondolatait, de egyszerűen nem megy, s szinte már a sírás kerülgeti.
Nem akarja Bencét ellenőrizni, de folyamatosan ott pörögnek a képek az agyában, ahogy a vőlegénye egy másik nőt csókol, egy másik nővel ül a mozi sötétjében – mint egykor vele, amikor a felsége otthon várta. A gyorshívón rányom Bence képére.
Hallania kell a hangját, meg kell bizonyosodnia, hogy nem történik meg újra – csak most vele.
Egy örökkévalóságnak tűnik, míg csend honol a telefonban, majd egy gépies hang megszólal: A hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható...
Rebeka történetét Szeitl Mónika jegyezte le.
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.