A legtöbb nő kislánykora óta tervezi a nagy napot, és álmodozik arról, hogy talpig fehérbe bújt hercegnőként ünnepeljék őt és a lovagját. Szinte semmi sem változik amikor a hölgyemény felnő, ez az ábránd végig ott lebeg a feje felett, hát még ha már a herceg is megvan hozzá! A lánykérés is felemelő pillanat, na de ami utána jön: az álom megvalósítása, az esküvőszervezés.
Már kiskoromban is, ha a saját esküvőmre gondoltam, elkapott egy furcsa izgulás, a szó nem jó értelmében. Mostanra viszont már azt érzem, hogy egy lagzi megszervezése, és a részvétel rajta úgy, hogy én vagyok a főszereplő, hatalmas stressz lenne. De láttam a barátnőimen is, hogy sokszor ez egyáltalán nem leányálom, és nem feltétlen olyan, mint ahogy a filmekben ábrázolják: egy jó buli - az majd a lagzin lesz, csak odáig el kell valahogy jutni...
A ruhapróba még talán jó móka lehet, de sokszor úgy voltam vele, Úristen nem lennék a helyében, én képtelen lennék dönteni. A többi apróság és nem is annyira apróság kiválasztásánál, megszervezésénél, lebonyolításánál pedig végképp nem lennék a menyasszonyok helyében, akik néha valóságos „menyasszörnyekké" változnak, és kikészítik a környezetüket, na meg szívük választottját. Az utolsó héten pedig már tapintani lehet a feszültséget a levegőben, mert annyira izgul az ifjú pár, és persze a családi is. Mert hát egy esküvőn mindennek rendben és úgy kell lennie, ahogy azt megálmodtuk. Sokan mondják – én magam is a barátnőimnek – hogy pont ezt kell elengedni, mert minden úgysem lehet 100 százalékosan tökéletes, inkább csak élvezni kell. Igen ám, de azért a 90 százalékot mindenki szeretné megütni, és az se kevés meló.
A másik, ami sajnos nem csak engem, de sok más párt is elriaszt a nagy lagzi megszervezésétől, az a pénz. Mert lássuk be, horror árban van egy esküvő, még ha nem is a legfényűzőbb partyt hozzuk össze. Egy kis bulira is milliókat kell összespórolni. Egyetlen estére... Én ezért már egy ideje úgy gondolom, hogy ebből a rengeteg pénzből elmegyünk a párommal egy igazán klassz helyre nyaralni, egy vagy két hétre, esetleg a tengerparton összeházasodunk család, násznép és stressz nélkül.
Igen... Egészen addig ezt gondolom, amíg el nem megyek egy újabb esküvőre, és meg nem látom a barátnőmet álomszép menyasszonyként, a vőlegényt a könnyeivel küszködve, miközben a szerelme felé lépked, a zokogó szülőket... A pár sugárzó arcát, amikor kimondják az igent, az egyszerre vigyorgó és síró családtagokat és barátokat, az első hitvesi csókot, az első táncukat férjként és feleségként ellejtve. A leggiccsesebb szerelmes versek és nyálas dalok ilyenkor valahogy máshogy hatnak, és megríkatnak, pedig a hétköznapokban csak nevetek rajtuk. De ez annyira különleges, varázslatos nap, amin minden valahogy más, és egy pillanatra ilyenkor még a kétkedők is (mint én) szinte elhiszik, hogy létezik az a bizonyos, nagybetűs, igaz SZERELEM.
Szerintem az esküvőkben, még ha nem is tart egy szerelem a sírig - és sajnos nagyon sok a válás manapság - az a szép, hogy akkor és ott a pár igenis hisz benne, hogy addig fog tartani, és akarják, hogy addig tartson, eszerint tervezik a közös életüket, egyszerűen mert szeretik egymást, és ezt akkor öröknek gondolják. Talán az is, de hogy mit hoz a jövő, azt úgysem tudhatjuk előre, de igazán mindig a jelen számít, abban pedig az a két ember szerelemes egymásba, és egy esküvőn pont ezt ünnepeljük.
Nyitókép: Shutterstock
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.