Ő eleve későn lett nagylány. Vele az ilyen típusú dolgok mindig sokkal később történtek meg. Volt olyan lány az osztályában, aki már ötödikes korában menstruált - ő elballagott nyolcadikból, és még mindig nem. Akkoriban az volt a menő, aki nem öltözött át tesi órára. Óra előtti szünetben oda kellett menni a tesi szertárhoz, és a tanárnő fülébe súgni: ha lehet, a mai órát kihagynám. A tanárnő megkérdezte, miért, de csak megszokásból.
Megértette és elfogadta - mert ez még abban a korban volt, amikor már volt betét, de azon a vidéken, ahol felnőtt, még inkább a vatta volt divat. Na, tessék elképzelni, milyen egy fiúkkal közös órán úgy mozogni tornadresszben, hogy vattacsomó van a bugyiban. A tampon? Persze, volt az is, de azt csak azok a lányok használták, akik már nem voltak szüzek. Ezek olyan ki nem mondott dolgok voltak, amiket mindenki tudott...
Aztán meg a mell. Sokáig úgy csúfolták, hogy "elöl deszka, hátul léc" - aztán mégiscsak kinőtt valami: kicsi, formás, semmi baja nem volt vele. A többi lány sem hordott melltartót, így ő sem. Minek? Minden a helyén volt, eszébe sem jutott. Aztán egyszer Ceglédnél, a vonaton beszóltak neki a kupéban ülő öregasszonyok, hogy milyen szabados lány lehet - biztos arra vár, hogy megcsöcsöréssze valaki, ilyet hogy lehet már tenni!? Egészen Abonyig ért a vonat, mire leesett neki: az lehet a baj, hogy nincs rajta melltartó.
Másnap reggel meg is vette élete első 70B-s kényszerítő eszközét - mert neki az volt. Megszűnt a szabad mozgás: akármit csinált, a melle a tartóban maradt. Később aztán nagyobbak lettek, főleg, amikor kisbabát várt, meg szoptatott. Pardon, elírás: szoptatott volna. Ugyanis ahogy az orvos mondta: "Az emlő nem töltötte be biológiai funkcióját."
Mivel a lánya keresztben feküdt a hasában, császárral szült, és a tej sem lövellt be csak négy nap múlva - akkor is csak az egyikbe. Élete legviccesebb és legbizarrabb megjegyzése is ehhez kapcsolódik, amit a testvérétől kapott. Otthon várta a lelkes rokonságot az ötnapos babával, amikor az öccse ajtót nyitott, és így szólt: "Tudod, hogy az egyik melled kétszer akkora, mint a másik?"
Tudta, persze, hogy tudta. De ő úgy gondolta, hogy akkor is szoptat - ha csak egy ciciből, akkor úgy. Igen, ahogyan egy kezdő, rutintalan anyuka képzeli. Talán kétszer sikerült mindössze, iszonyú szenvedések árán, majd pár nap múlva el is apadt a tej. De nyomot hagyott: az egyik melle sokkal nagyobb lett, mint a másik.
Szemmel láthatóan. Kézzel foghatóan... Volt hozzá elmélete: a terhesség alatt ugyanis a lába is megnőtt, és az is felemásan - de legalább szimmetrikusan a mellével. A bal oldali a nagyobb, mindkét helyen. Innentől kezdve fel sem merült soha, hogy melltartó nélkül menjen bárhová is. Bár a melltartó vásárlás sem volt kis feladat, de azért lehetett kezelni a problémát.
Aki viselt már melltartót nyári kánikulában, az pontosan tudja, hogy melyik a nap legjobb része: az, amikor az ember lánya hazaér, és leveszi azt a páncélt. Ami meleg, és akkor is van benne műszál, ha azt mondják, hogy nincs - és olyan, mintha megfőznék benne a ciciket. Az milyen, hogy mellből izzad valaki? Hát, Erikának ez is összejött. Ezért nyáron, a melegben kizárólag fehéret hord, mert azon nem látszik annyira. Olyan miért nincs, hogy mellalj botox?
Az évek alatt szépen összeszoktak, Erika és a kicsi - de különböző méretű - mellei. Hitte, hogy ő lesz az, akinek mindig jó lesz így - nem történhet semmi olyan, ami ezen a jó viszonyon változtatni tudna. Csak egyvalamit felejtett el: azt a fránya gravitációt. Nem, nem akar semmit megműttetni még, de már nem elutasító a gondolattal - majd ha szükséges, ha már annyira zavarja. De az is lehet, hogy csak a gravitációt kellene betiltani - az egyszerűbb...
Erika történetét Törőcsik Edit jegyezte le.
Nyitókép: Shutterstock
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.