Viki a Tékasztorik bloggal futott be, amelyet 2010-ben kezdett el írni, utána áttért a privát Facebook-oldalára, ahol nagyjából 60 000 ember követi, a Tékasztorikat pedig kábé negyvenezren.
Nem titok, mi itt a SHE-nél ismerjük Vikit, jó kapcsolatot ápolunk vele, és alig várjuk a Tékasztorik-filmet is, amely 2017 februárjában kerül a mozikba.
Nos, az unalmas felvezetés után jöjjenek inkább a kérdések, amelyeket Viki unszolására kicsit övön alulira vettünk.
SHE: Bármit kérdezhetek?
Viki: Bármit. A vércsoportomat ne, azt elfelejtettem, de azon kívül nincsenek tabuk.
SHE: A vércsoportod az?
Viki: Igen. Féltem az írói vénámat. :)
Na, lökjed, nem érek rá, borzasztóan híres és elfoglalt vagyok, tudod.
SHE: Miért élsz egyfajta örökös iróniában és cinizmusban?
Viki: Nagyon jó védekezési mechanizmus. Bödőcsöt idézve:
A humorérzék a földi lét szkafandere.
Én is így vagyok ezzel. Számomra az irónia és a humor, a szarkazmus egyfajta mentőöv, mentsvár. Ha magamat savazom, más már nem akar, vagy valami ilyesmi. Sokszor mondom azt is, hogy önmagam paródiája vagyok, és ez nem jó, mert nem tudom magam komolyan venni, bármennyire is igyekszem.
Azt hiszem, ezt az egész, életnek nevezett színházat nem tudom kellő komolysággal és felnőttséggel szemlélni.
SHE: Hogyan lesz egy nő humorista, vagy hogyan kezd el humorral foglalkozni?
Viki: Fogalmam sincs. Én már gyerekként is az osztály bohóca voltam, aztán középiskolában is, és így tovább. Rajtam jókat lehetett röhögni. Míg mások buliztak, pasiztak, tanultak, én addig firkáltam és vicceskedtem.
A karmaasztrológusom szerint annak idején együtt bandáztam Jézussal, és két dolgot tanultam tőle: a szeretet fontosságát és a humort. De elmondása szerint nem vettem komolyan a srácot, nem úgy, mint mások. Én ezt a két dolgot szűrtem le belőle.
SHE: Vallásos vagy?
Viki: Isten ments! Félek az izmusoktól, ezt mindig elmondom. Egyedül a buddhizmustól nem félek, az összes többitől igen, az egyházaktól meg főleg.
Filozófia szakra jártam, és imádtam a vallásfilozófiát, nagyon érdekes dolog. Annyit megtanultam belőle, ha lenne még hátra 200 évem, az sem lenne elég arra, hogy csak a felszínét is karcolgassam ennek a tudománynak.
SHE: Akkor tegyük is félre a vallást! Nem érezted magad kicsinek és bénának két ilyen híres színész között?
Viki: Fú... Látod, ez jó kérdés. Nem tudom. Nem igazán volt időm azon agyalni, hogy mekkora világi nyomorultság vagyok, mert pörgött a felvétel, és drága a nyersanyag, csinálni kellett a dolgokat. Asszem, mikor vége lett, akkor esett le az egész. Addig nem.
És persze végig úgy éreztem, hogy kurva béna vagyok, de a rendezők azt mondták, tök jó minden, ne fossak! A mai napig nem hiszek nekik, mert nem érzem magam színésznőnek, dívának, satöbbinek, de ha ők mondják, akkor oké.
Majd a közönség eldönti, hiteles figura voltam-e, vagy sem.
SHE: Akartál valaha színésznő lenni?
Viki: Kicsi koromban akartam, persze. A balerinapálya kiesett a suta mozgásom miatt, fazekas sem lehettem, mert a kézügyességem "világhírű", így aztán egy picit akartam színésznő lenni, de nem nagyon.
Évzárókon szavaltam saját verseket, meg általánosban jártam színjátszóba, és lehettem fa a Rómeó és Júliában, de ennyi.
Jött a középiskola, és ott már csak a gyilkos matekórák, az egyesek, az intők és a számonkérés volt, senkit nem érdekelt, mihez van tehetségem.
Na, ezért is megyek majd pszichoanalízisbe, mert a kamaszéveim alatt bazi sokat sérültem.
SHE: A film adott önbizalmat?
Viki: Nem. Alapvetően nem tudok magamra büszke lenni, nem tudom megveregetni a vállam, csak nagyon kevés dologért. Hála a jó égnek, nem vagyok az az önmagától elszálló fajta.
Kurva keményen bírálom magam, nem tudok repdesni attól, hogy Csujával és Nórával szerepelhettem egy filmben, mert konkrétan nem fogom fel a súlyát, hogy más, aki Színműt végzett, mit nem adna ezért.
Én meg, a senkiházi blogger, egyszer csak ott vagyok. Tényleg nem fogom fel. És addig jó. Tudod, ott áll a hátam mögött az a kis rabszolga, aki az ókori Rómában is az imperátorok mögött, és azt suttogja:
Respice post te, hominem memento te.
Tekints magad mögé! Ne feledd, hogy ember vagy!
SHE: Hogyan fogadott téged a stáb?
Viki: A létező legnagyobb szeretettel. Soha senki nem baszogatott azért, mert kis takonygombóc firkász vagyok. Úgy kezeltek, mint egy igazi színésznőt. Tök jól esett. Az első napokban még allűrjeim is voltak, de aztán leoltottak, és visszaváltoztam teljesen átlagos emberré.
SHE: Nehéz volt Csuja Imrével és Nórával?
Viki: Csuja egy angyal.
Nála annyiban volt meredek a helyzet, hogy pontosan kellett tudnom a szöveget, és ugye sokszor nem tudtam, ő meg úgy tud jól működni, ha kap rendes végszót, és a másik kvázi a komplementere. Édes volt nagyon.
Ha hibáztam, gyakoroltunk, adott puszit, ölelgetett, igazi Faterként működött.
Nórával is gyakoroltuk a szöveget, csiszolódtunk, de ő is hibátlan Muter karakter, sőt, saját magát is beleadta teljesen.
Nagyon kedves emberek, soha egy rossz szavuk nem volt hozzám.
SHE: Mesélj a stábról és a forgatás körülményeiről!
Viki: A stáb talán összesen nem érte el a 10 főt, de akkor már tényleg mindenkinek a mindenkijét beleszámoltam.
Két rendezővel dolgoztunk, Kálával és Csabával, akik fejenként 30 ember munkáját csinálták, én nem is értem, hogyan. Szerintem vagy háromnegyed éve nem alszanak. Félistenek, csodabogarak, emberfeletti lények.
A stábból úgy kb. még 20-30-40 ember hiányzott amúgy, vagy 100, én ehhez nem értek.
Úgyhogy összefoglalva: sem időnk, sem pénzünk, sem elég emberünk nem volt, és mindenki szétszakadt. 85%-ban Kála és Csaba, a maradék százalékokban pedig mi, és nekem még kuss a nevem. Én mindennap tudtam aludni, a többiek meg általában forgatásról jöttek, vagy családosak, vagy melóba mentek, szóval emberfeletti igát húzott mindenki.
A körülmények meg... olyanok voltunk, mint valami olasz család.
Mindent belaktunk, minden pózban és napszakban el tudtunk aludni, a tékában a padlóról ettünk mexikói kaját, engem sminkeltek lépcsőházban, focipályán, vécében szóval... elmesélhetetlen az egész!
Életem egyik legjobb kalandja volt, nem adnám semmiért.
SHE: Mikor láthatjuk a filmet?
Viki: Valentin-napon kerül a mozikba. És én még nem láttam.
Pár percet mutattak eddig belőle, akkor hisztirohamot kaptam, hogy milyen kövér vagyok, és mekkora a tokám.
De hát mitől is lennék 55 kiló?
Nem teszek érte semmit, meg a stressz sem vág tönkre. Majd február után, mikor kijön a film és a Tékasztorik-könyv.
SHE: Könyv is lesz?
Viki:
Az is lesz, minden lesz, mint a búcsúban!
Én meg majd parókát fogok hordani, meg napszemcsit, mert nem akarom, hogy felismerjenek, és odajöjjenek hozzám, hogy úúúúú, te vagy a példaképem!
SHE: Miért utálod ezt?
Viki: Nagyon jólesik, és mindent az olvasóimnak köszönhetek, de ne legyek már példakép!
Hát milyen világ az, ahol ez megtörténhet?
SHE: Köszönöm a beszélgetést, és sok sikert kívánunk a filmhez!
Viki: Én köszönöm, és mi is drukkolunk. Ezt a filmet a szeretet tartja össze, és az olvasók.
Na látod, ők a példaképek, nem én...
Nyitókép: Graf Pictures/Belléncs Erika
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.