Megkérték a résztvevőket egy kérdőív sorozat kitöltésére, melyben az önértékelésre és az önképre vonatkozó kérdésekre kellett válaszolni. Például ilyenekre:
Mennyire vagy elégedett a külsőddel?
vagy éppen
Mennyire fontos számodra más emberek véleménye?
Az adatlap kitöltése után megkérdezték a résztvevőket, hogy használják-e a Tinder nevű társkereső aplikációt? És láss csodát, kiderült, hogy a rossz önképpel rendelkező válaszadók többsége regisztrált felhasználó!
Így a kutatás eredményei alapján egyértelműen kijelenthetjük, hogy a társkereső alkalmazás felhasználói közül több ember önbecsülése van a béka a segge alatt, mint a randiappot mellőzők közül. Így hát gyorsan megfordították a kérdést!
Szoktak-e a magabiztos válaszadók tinderezni? Hát, nem igazán.
Az okokat keresve biztos eszetekbe jut a sok panasz, amit női felhasználóktól hallhatunk:
A pasik a tinderen csak a szexre mennek, nem is érdekli őket a személyiségem - így hogy higgyem el magamról, hogy értékes vagyok?
Csak a bikiniben feszítő, kacsaszájú csajokat húzzák jobbra. Persze, hogy nincs önbizalmunk!"
És most akkor öveket becsatolni: nem a nők önbizalmát tépázza meg jobban a huzogatós-alkalmazás!
A pasik érzik magukat érzelmileg kihasználható, szexuális tárgynak egy kiadós tinderezés után! Nahát!
A megállapítás legegyszerűbb magyarázata lehet az a tény, hogy a férfiak nagyobb számban használják az ismerkedős applikációt - így köztük nagyobb a verseny.
Ahol pedig verseny van, ott mindig lesznek olyanok, akik lemaradnak a dobogóról - ez esetben a csajokról.
Meg hát lássuk be, a férfiak hajlamosabbak magukat másokhoz viszonyítgatni és a külsőségeken keresztül értékelni saját személyüket.
Ám ne feledkezzünk el a nőkről se - ha már hibáztatni szeretnénk valakit a kialakult helyzetért!
A nők iszonyatosan magas elvárásokat támasztanak a férfiakkal szemben: egyértelműen kiderül a kutatásokból, hogy a hölgyek gyakrabban tagadják meg a kapcsolatfelvételt egy "balra swipe-al", mint férfi társaik.
Ezekszerint hajlamosabbak egyetlen fotó alapján, még a lehetőségét is kizárni annak, hogy a másikkal beszélgetést kezdeményezzenek - és így esélyt se adnak a belső értékek feltérképezésére.
Ilyen esetben, ha egy srác nem nyeri el a hölgyek tetszését, avagy nincs "match", akkor önértékelése nagyot zuhanhat.
Vagyis a pasik minden balra húzásnál azt érzik, hogy "megmérettettek, és könnyűnek találtattak."
Természetesen nem lehet kijelenteni, hogy a Tinder feltétlenül, mindig és mindenkinél rombolja az önbizalmat és az önértékelést.
Ám általa, mások kezébe adjuk a külsőnk értékelésének lehetőségét. És még csak azt sem tudhatjuk, hogy milyen emberek mondanak majd ítéletet rólunk. Hiszen van olyan, aki az alkalmazáson keresztül próbálja megtalálni az igazit, de olyan is akad, aki csak szórakozásra használja - ez mindenkinek a magánügye.
Viszont a kutatás eredményei alapján, és józan paraszti ész segítségével kijelenthetjük, hogy az önértékelés megerősítése céljából nem érdemes a Tinderre regisztrálni.
Nyitókép: iStockphoto
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.