Zsuzsa! - lépett hozzá örömmel az edző. - Jó, hogy eljöttél. Te vagy az egyik törzsvendégünk, hiszen a nyitás napja óta ide jársz. Örülök, hogy most sem pártoltál el, miután... - elharapta a mondatot. Zsuzsa úgy tett, mintha nem értené, de valójában hálás volt az együttérzésért. Valóban kitartott a terem mellett, annak ellenére, hogy az "árnyéka" pár hete ide is követte, és épp olyan heves gyűlölettel ócsárolja és gúnyolja, mint másutt.
Tekintetével ösztönösen megkereste Fruzsit. Most is itt van, hol máshol lenne?! Hónapok óta a nyomában jár. Megjelenik a kedvenc éttermében. Ugyanabban a szoláriumban barnul. Bejelentkezik a fodrászához, a kozmetikusához, a körmöséhez. Ráadásul mindenben utánozza, ugyanolyan ruhákat, cipőket, táskákat hord, hasonlóra festeti és vágatja a haját...
Mint egy elcseszett kis majom - gondolta Zsuzsa keserűen, de aztán erőt vett magán. Hiszen kislány még, csak húsz éves. Nem is érti, mi baja, boldognak kéne lennie, ha már elvette a férjét... Ugyanis nyolc hónapja derült ki, hogy viszonyuk van. Gábor persze rögtön megbocsátásért könyörgött, és Zsuzsa hajlott is a folytatásra - 15 évet nem lehet csak úgy felrúgni... Úgy nézett ki, túllépnek a dolgon. Aztán jött az az este.
Tévéztek, mikor csörgött Gábor telefonja, Fruzsi hangja harsogott a készülékből: "Bevettem egy csomó gyógyszert, nem tudok nélküled élni!" Mentőt hívtak. Zsuzsa szeretett volna kimaradni az egészből, de nem tudott, Gábor már megivott egy sört, nem ülhetett autóba, neki kellett vezetnie. Mikor látta, ahogy kiviszik hordágyon a lányt, rögtön tudta, hogy vége a házasságának.
A férje túl gyenge egy érzelmi zsarolás elviseléséhez... Igaza is lett. A férfi elment. Nagyon fájt, de nem volt mit tenni. Belenyugodott, összeszedte magát. Fruzsi viszont... Mintha megőrült volna. Összeköltöztek Gáborral, mégsem bírt magával. Névtelen leveleket küldött, telefonálgatott, gyalázta Zsuzsa külsejét, a családját. Utánozni kezdte, majd követni. Ahol csak megjelent, ócsárolta.
Ő meg nem vette fel a kesztyűt - harmincöt évesen az ember lánya bölcsebb, minthogy őrültekkel hadakozzon. A türelme és az ereje azonban fogyott - végül Fruzsi edzőtermi megjelenése volt a hab a tortán.
Legutóbb is mit beszélt a kiscsaj a futópadon? "Minek edz a szerencsétlen, hiszen már férje sincs!?Gábor azóta boldog, mióta velem van, ő csak untatta, megkeserítette az életét..." Érezte, hogy tennie kell valamit. Az ünnepség kapóra jött. Én következem - gondolta, miután az edző befejezte az ünnepi beszédet. Felállt:
"Tudom, hogy vigyáztok az alakotokra, ezért csak egy könnyű tésztát hoztam, a belsejében üzenetekkel. Törjétek ketté, és mindenki olvassa fel hangosan a sajátját!"
Látta, hogy Fruzsi sápadtan nyitja szét a sütiben talált papírt, nyilván valami borzalmas bosszúra számított. A lány ideges arccal futotta át az írást, majd megnyugodva felolvasta: "Lehet, hogy kevesebb az időm, mióta ide járok, de duzzadnak az izmaim." A többiek egyenként követték a példáját: "Mióta edzek, sok gyümölcsöt eszem, de a narancsbőröm elhagyott." "Lehet, hogy izomlázam van, de nincs többé rajtam háj."
A mondatoknak nagy sikere volt, nevettek. Végül Zsuzsa került sorra. Várt egy kicsit, majd higgadt hangon felolvasta a kezében lévő apró papírról:
"Lehet, hogy férjem már nincs, de van méltóságom."
Csönd lett. Az egész helyiségben megfagyott a levegő. Zsuzsa belemosolygott az elképedt arcokba, komótosan elmajszolta a sütit, majd felemelt fejjel magára hagyta a döbbent társaságot, melynek a közepén - leforrázott arccal - Fruzsi állt.
Zsuzsa történetét Greta May jegyezte le.
Nyitókép: Shutterstock
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.