A bádoghordóba rejtett hullák - Kiss Béla sorozatgyilkos története

magazin sorozatgyilkos kibeszélő bádogos Kiss Béla hulla
Kiss Béla a múlt évszázad egyik leghíresebb sorozatgyilkosa, akit végül sosem vontak felelősségre. A teljes igazságot senki sem tudja, mindenki kicsit másképp meséli a történteket.
Időpont: 1905-1914
Helyszín: Cinkota
Elkövető: Kiss Béla
Foglalkozása: Bádogos
Áldozatok száma: 7 fő - 24 fő (sosem derült ki a pontos adat)
Indíték: Ismeretlen
Nyomozás státusza: Lezárt
Büntetés mértéke: Sosem vonták felelősségre

Kiss Béla 1877-ben született és 1905-ben költözött Cinkotára, hogy ott bádogos műhelyt nyisson. A környébeliek egy kedves, jó külsejű, dolgos embernek ismerték meg. A bádogos nagyon szívesen fogadott nőket az otthonában és ezt a környékbeliek is tudták, de az már senkinek sem tűnt fel, hogy a férfi csak a az állomásról a házába kiséri őket és visszafelé már nem.

Kisst az első világháború idején katonai szolgálatra kötelezték. Eddigre legalább már hét gyilkosságon volt túl, de egyes források szerint már 24-szer is ölhetett. A háza Kresinszky Márton gondnokhoz került, aki Takács Istvánnal elkezdte felújítani az ingatlant. A férfiak épp vakolónyagot kerestek, hogy tudjanak dolgozni és eszükbe jutott, hogy Béla bádogosként dolgozott, vagyis biztos találnak a fáskamrában valami anyagot. Hívtak ezért egy lakatost, aki kinyitotta nekik az ajtót. Ekkor még semmit sem sejtettek arról, hogy igazából hová is léptek be. Odabent négy nagy, jól lezárt bádoghordót találtak, amelyeket kinyitottak, mert azt hitték benzint találnak benne, amit később jó pénzért eladhatnak.

Az első hordóban nem a várt üzemanyag volt, hanem egy oszladozó test, amit már nem lehetett felismerni, csak az aranyszőke haja árulta el, hogy nőről van szó. Három hordót még a kertben is találtak és mivel az összesből hullaszag áradt, értesítették a cinkotai főjegyzőt, aki szólt a budapesti detektíveknek. Ők végül száz fővel vonultak ki a helyszínre. Másnap reggelre újságírók lepték el a cinkotai Kossuth Lajos utcát és izgatottan várták, mit rejt a maradék hat bádoghordó. Majd mikor előkerült még hét női holttest, a temetőben végignézték azoknak a nyilvános boncolásukat.

A hordók, melyekben Kiss Béla az áldozatait rejtette Forrás: Wikipédia

A nyomozók legalább 500 képeslapot találtak Béla házában, amelyeken szerelmes levelek szerepeltek, hozzávetőleg 174 nőtől. A férfi újsághirdetést adott fel, úgy kereste áldozatait. A nők általában nála kicsit idősebb, vidékről felköltözött sanyarú sorsú emberek voltak. Áthívta magához a hölgyeket, majd a légyott után megfojtotta őket.

Kiss Béla fejére 3000 korona vérdíjat tűztek ki, de végül sosem sikerült őt elfogni. A vöröskereszt hivatalos közleménye szerint, 1915. februárjában a cinkotai sorozatgyilkos tifuszban meghalt. A jelentés Budapestre csak 1916-ban érkezett meg és a nyomozók ekkor le is zárták a nyomozást.

A köztudatban él egy olyan teória is, hogy Kiss Béla nem halt meg a háborúban, hanem elhunyt katonatársai iratait ellopva hamis személyazonossággal élt tovább a világban. Győrben is megfordult, ahol jelentették is az esetet, de nem indították újra a nyomozást.

Nagyon sokakat megihletett a cinkotai sorozatgyilkos esete - még horrorfilm is készült a történetből. Kiss Béla válogatott rémtettei már 1916-ban megjelentek a ponyvairodalomban.

Nyitókép: Shutterstock

Mondd el Te mit gondolsz!

Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.