esküvő magazin házasság férfivélemény
Néhány héttel azután, hogy a szerelmem megkérte a kezemet, hivatalosak voltunk egy ismerős születésnapi összejövetelére. Amikor megérkeztünk, a szokásos „hogy vagytok, mi újság veletek" kérdésre az akkor még vőlegényem - most már férjem - elújságolta, hogy jegyben járunk.

Erre a szülinapos reakciója: "na, és mikor ért véget az életed?" Utalva arra, hogy érdekli, mikor és milyen körülmények között történt a lánykérés? Mindezt úgy, hogy mellettük álltam én is. Teljesen lemerevedtem, nem tudtam megszólalni, a férjem sem könnyen találta a szavakat a (talán) viccesnek szánt, ámde meglehetősen bunkó megjegyzésre - de ő legalábbannyit ki tudott préselni magából, hogy nem gondolja úgy, hogy ezzel véget érne az élete.

Ez a csodálatos nyitány alaposan rányomta a bélyegét az este további részére, nem volt természetes a mosolyom, társalogni sem nagyon volt kedvem. Mindvégig azon filóztam, hogy egyrészt mennyire sajnálom a lányt, akivel évek óta együtt van ez a roppant humoros ismerősünk, másrészt, miért gondolja azt, hogy ez egy jópofa megjegyzés volt? Merthogy nem az. Nagyon nem.

Mint ahogy az sem, amikor a „jó fej" barátok game over feliratú pólót csináltatnak egy legénybúcsúra, amin a vőlegény pisztolyt tart a fejéhez a mosolygó menyasszony mellett állva.

Budapest belvárosában esküvő szezonban viszonylag könnyen lehet ilyen társasággal találkozni. Az sem tréfás, ha rabigához hasonlítják a házasságot, ahol a zsarnok és házsártos asszony irányít és szegény férfinak semmibe sem lehet beleszólása.

Forrás: Shutterstock

Mi a baj az ehhez hasonló "kedves" gesztusokkal?

  1. A leendő feleség számára nagyon bántó, hogy a vőlegény legjobb barátai szerint a férfinak véget ér az élete amiatt, hogy megnősül - vagy amiatt, hogy pont őt veszi el feleségül.
  2. A vőlegény számára is kínos, hiszen a többség ilyenkor inkább magára erőltet egy őszintétlen vigyort, mint, hogy balhét robbantson ki a saját legénybúcsúján. Nagyon kevesen vannak, akik megmondják a haverjaiknak, hogy "Figyi, szerintem ez nem vicces, én szeretem a párom, ezért veszem feleségül, szóval az efféle poénokat tartsátok meg magatoknak." Pedig mennyivel könnyebb lenne. De nem, sajnos az már bizonyos helyeken a "macsóság" része, hogy egy legénybúcsún szidjuk a menyasszonyt és a házasság intézményét.
  3. Teljesen megváltozik a legénybúcsú és a leánybúcsú jelentése.

Hiszen míg utóbbi esetében valóban egy új, beteljesült élet kezdetét ünneplik a résztvevők, addig előbbi esetében egy boldog, kiegyensúlyozott életszakasz végét búcsúztatják.

Ugye, hogy mekkora a különbség?

A későbbiekben pedig jön a „Na, vajon elenged velünk az asszony egy esti sörözésre?" típusú élcelődő és vicceskedő kérdés. Ha pedig valamilyen okból kifolyólag nem tud részt venni a férfi (vagy esetleg viszonylag korán elindulna haza), rögtön jön a papucsozás, a mit tett veled az asszonyozás, és természetesen az elmaradahatatlan házisárkányozás... Holott lehet, hogy köze sincs a feleségnek ahhoz, hogy a férj nem iszogat a haverjaival péntek este. Egyébként milyen érdekes, női társaságokban sosem kerülnek elő ilyen kommentek. Vajon miért?

Ezek után nyilván alapvető elvárás a férfi "barátai" részéről, hogy ha az ifjú pár bulit rendez maguknál, akkor az újdonsült fiatalasszony mindenben legyen tip-top. Rittyentsen finom, többfogásos vacsorát, kínálja körbe a frissen sült pogácsát, gondoskodjon arról, hogy folyamatosan legyen elegendő mennyiségű hűtött sör - és természetesen vidáman, mosolyogva érdeklődjön a vendégek hogyan létre felőle. Ő, a „házisárkány"...

Perényi Zsófi

SHE.HU Kibeszélő!
Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Katt IDE, és mondd el nekünk!

Nyitókép: Shutterstock

Mondd el Te mit gondolsz!

Neked mi a véleményed erről a cikkről? Egyetértesz vele, vagy teljesen máshogy látod? Csatlakozz a SHE Kibeszélő Facebook csoportunkhoz és mondd el nekünk!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.